Kazanılabilir Rozetler

Pazar Yeri Nedir?Pazar yeri nedir?

 

Pazar yeri istediğiniz Habbo ürünlerini satmak için kullanılan yerdir. En fazla 48 saat içinde Pazar’da satışa sunulan ürünleri listeleyebilir ve daha sonra geriye dönüp satılıp satılmadıklarını kontrol edebilirsin. Pazar Yeri’nde bulunan tüm (neredeyse) malzemeleri satabilirsiniz, ancak ördek kredisi yolu ile satın alınan ürünler, Evcil hayvan ve ışınlayıcılar gibi satılamayan bazı  malzemeler vardır.


Neden Pazar yeri kullanmalıyım?


Pazar yeri kullanmak, istediğiniz mobilyaları rekabetçi fiyatlarla bulmayı kolay hale getirir ve daha kolay ve geniş ticaret olanağı sağlar.
 

Neden Pazar Yerini kullanamıyorum?


Pazar Yerini kullanmak için bir Ticaret Lisansına ihtiyacın var. Ticaret Lisansını Habbo Vatandaşlık görevlerini tamalayarak elde edebilirsiniz. Lütfen unutmayınız eğer Takas işlemini yapamıyorsanız, Güvenlik kilidiniz başka bir bilgisayar veya bölgeden bağlandığınız için devreye girmiş ve bu sebeple takas yapma işleminiz kapatılmış olabilir. Böyle bir durumda müşteri Hizmetlerine istek göndererek güvenlik kilidiniz açılmasını isteyebilirsiniz.
 

Pazar Yeri’nde Malzemelerimi nasıl satabilirim?


Ürünlerim içerisinden seçip “Pazar Yeri’nde Sat” düğmesine tıklayarak, ticareti yapılabilir her malzemeyi satabilirsin. En az 1 Kredi karşılığında olmak üzere 5 malzemeyi satışa sunabilirsin.


Pazar yeri’nden istediğim malzemeleri nasıl satın alabilirim?

Mağaza içerisinde, diğer oyuncular tarafından satışa sunulan tüm malzemelerin listelendiği Pazar yeri kategorisi vardır. Farklı fiyatlarla satışa sunulan aynı tip birkaç malzeme varsa, her zaman en düşük fiyata malzemeyi almanızı öneririz.
 

Pazar yeri kullanmanın maliyeti nedir?


Bir satıcı olarak, size satış sonrası her 5 malzeme için 1 Krediye mal olacak ve siz malzeme satıldıktan sonra tam olarak belirttiğiniz kredi miktarını alacaksınız. Malzemenin gerçek satış fiyatı, belirttiğiniz satış rakamı ve artı % 1 satış komisyonu (minimum 1 Kredi) ‘dir.  Alıcı olarak, ortalama satış bedelinin toplam kredi tutarının % 1'ini vergi olarak ödeyeceksiniz. Mağaza ‘da ödemeniz gereken kesin fiyatı gösterilir. Vergiler otomatik olarak fiyata dâhil edildiğinden bu konuda herhangi bir endişeniz olmasın.
 

Diğer Habbo’lar ile takas yapabilir miyim?


Açıkçası! Diğer oyuncular ile Ticaret öğeleri değiştirilmez. Pazar Yeri basitçe kredi karşılığında ürün satmanı sağlar.
 

Malzemelerimin Pazar’ da satılıp satılmadığını  nasıl öğrenirim?


Hangi malzemelerinizin satıldığı bilgisini, Habbo Mağazasını açıp, Pazar sekmesini tıklayarak Tekliflerim altında bulabilirsiniz.
 

Malzemelerim satılmazsa ne olur?

 

Eğer malzemeleriniz satılmamışsa, Pazar Yeri’nde Tekliflerim sekmesi altında bir not bulacaksınız. Malzemelerinizi oradan bozdurabilirsiniz.
 

Pazar Yeri’nde sattığım malzemelerimin satışını iptal edebilir veya malzemeleri geri getirebilir miyim?


Pazar Yeri’nde satılan malzemeler, satıldıktan sonra geri alınamaz.
 

Pazar Yeri’nde satılığa çıkardığım malzemelerimin satışı devam ederken, iptal edebilir veya geri alabilir miyim?


Evet, Mağaza ‘da  “Tekliflerim” sayfa açarak ve daha sonra “geri al” butonuna tıklayarak verdiğiniz satış reklamını iptal edebilirsiniz.

arda7387
[MaW 2.0] - Şato Davetiyesi (Yol Haritası!)
arda7387
[Habboloji.com] 24 Kasım Öğretmenler Günü!
p_zeynep_q
Nadire Antik Meşe Masa Geldi!
p_zeynep_q
[Habboloji.com] Guitar Hero Turnuvası!
arda7387
Polis Gücü Oda Paketi Geldi!
serhan567
serhan567

Maze sınavlardan daha zor keşke kolay yapsaydınız...

37sefa37tr
37sefa37tr

Roller kısa olmuş bence 2-3 maze daha eklenseydi daha iyi olabilirdi yinede tasarım ve haber güzel

Clays_
Clays_

Oda tasarımını beğendim iyi bir mazeydi tasarımcıyı tebrik ederim.

Clays_
Clays_

Güzel bir oyun.

Clays_
Clays_

Rozet çok iyi beğendim.

  Kapat

Giriş Yap

Habboloji hesabına giriş yap!
  Kapat

Kayıt Ol

Bir Habboloji hesabı oluştur!
  Kopyala

Kayıt Olurken Dikkat!

Habbo Fansite Poliçesi 2. bölüm 4.madde doğrultusunda


2.4 Habbo ve Hayran Sitelerinin güvenli kullanımı bizim için bir numaralı önceliktir. Bu nedenle, Fan Sitesi'ne kayıt yapma fırsatı sunan tüm Hayran Siteleri, kayıt işlemi sırasında her zaman güvenlik ipuçları göndermelidir. Örneğin bir giriş alanının altındaki veya bir pop-up pencere aracılığı ile Bu ipucu Habbo şifresiyle fan sayfasında aynı şifreyi kullanmaması uyarısı eklenebilir. Sosyal medya hesabı aracılığı ile bir fan sitesi üzerinde kayıt yapılıyorsa bir kişinin gerçek kimliğine bağlanamayan sanal sosyal medya hesaplarını kullanılmamasını tavsiye zorunludur. Kayıtlı kullanıcıların bilgilerini onlardan izinsiz paylaşamaz amacına aykırı bir şekilde kullanamazsınız.

2.4 sayılı maddeye dayanarak Habboloji şifrenizi Habbo şifreniz ile aynı girmeyin!

Neden Güvenlik Kodu?

Büyük bir fansite platformu olan Habboloji'ye her gün yüzlerce kullanıcı kayıt olmakta, ve bizde her kayıt olan kullanıcının güvenliğini önemsiyoruz. Üyelerimiz bizim için çok değerli, ve kullanıcılarının doğruluğundan emin olmamız gerekiyor. Fake hesaplar oluşmaması adına sizden verdiğimiz kodu mottonuza girmenizi istiyoruz, bu tamamen güvenli, bu kodu sadece sizin kayıt olduğunuzu doğrulamak için girmenizi istemekteyiz. Kodu mottonuza "Kopyala" butonuna basarak rahatlıkla kopyalayabilir ve kayıt işleminizi başarıyla gerçekleştirebilirsiniz :)

  Kapat

Kayıt Yardımı

Nasıl kayıt olacağın hakkında yardım al!
Kayıt Yardımı
  Kapat

Şifremi Unuttum

Habboloji hesap şifreni yenile!