Ana Sayfa / Habbo Muhafızı

Habbo Muhafızı

Muhafız nedir?

Habbo Muhafızı, Habbo Yardımcıları Beceri Takipçisindeki yeni seviyedir. Habbo’lar Muhafız olarak, moderatörlerin en problemli kullanıcılara odaklanmalarını sağlamak için, rahatsızlık ve bunun gibi diğer durumlarla daha kolay ve hızlı bir şekilde ilgilenilmesini sağlayarak Habbo topluluğunu idare etmemizde ve güvence altına almamızda bize yardımcı olacaklardır. Muhafızlar Habbo’ların daha güvenli, pozitif ve yaratıcı bir topluluk oluşturmasını sağlar.

Acemi Muhafız olduktan sonra en son görev olan Çoğunluğu İlgilendiren 30 soruyu yanıtla görevini yapamıyorum

Bu görev için aynı anda 5 acemi muhafızın aynı anda aktif olması ve muhafızlara gönderilen 30 rahatsızlık raporu çağrısına cevap vermeleri gerekmektedir. Eğer aynı anda 5 acemi muhafız aktif değilse maalesef rahatsızlık raporu çağrısına cevap veremezsiniz. Unutmayın yeterli sayıda muhafız aktif ise gönderilen çağrının başka bir odadan yapılması gerekiyor.

Tam Olarak Nasıl Çalışır?
Bu hafta Habbo’da yeni Rahatsızlığı Rapor Et butonunu tanıttık. Bir Habbo, Habbo’da sataşıldığını, taciz edildiğini ya da bir şekilde rahatsız hissettirildiğinde Muhafızlara haber vermek için bu rapor bildirme aracını kullanabilir. Daha sonra rahatsızlık raporu, söz konusu Habbo’nun kaba olup olmadığı ya da rahatsızlık verip vermediği konusunda oyunu kullanacak olan 5 Muhafız tarafından incelenir. Eğer Muhafızlar Habbo’nun kötü davranış sergilediğine kanaat getirirse, rahatsızlık veren Habbo 15 dakika boyunca susturulur ve odadan atılır. Eğer Muhafızlar, Habbo’nun rahatsız etmekten daha kötüsünü yaptığını, diğer Habbo’lar için tehlike oluşturduğunu ve daha etkili bir tedbirin alınması gerektiğini düşünürlerse konuyu moderatörlere iletilmesi yönünde oy kullanabilirler.

Kim Bir Muhafız Olabilir?
Muhafızlık görevi, Yardımcı Beceri Takipçisinde birden altıya kadar olan seviyeleri tamamlayan tüm Habbo’lara açıktır. Bir Habbo, Muhafız ya da Acemi Muhafız rütbesine eriştiğinde, Otelde Yardımcı olarak göreve gittiğinde rahatsızlık raporuna bakmayı kabul edip etmediği sorulur. Eğer bir raporu kabul ederlerse konu hakkında oy kullanabilirler. Eğer redderlerse de başka bir Muhafız seçilir.

Muhafızlar rahatsızlık raporlarını incelerken karşılarına hangi seçenekler gelir?
Muhafızlar raporu incelerken, raporu zaman aşımına uğratıp başka bir Muhafız grubuna iletecek olan “hiçbir şey yapmama” seçeneği hariç üç seçenek bulunur.
TAMAM- Hiçbir sorun yok, Habbo’lar normal davranış içerisindeler ve hiçbir şey yapılmaz. Eğer bir Habbo TAMAM olarak sınıflandırılan birçok rapor gönderirse, rahatsızlık raporu aracını kullanmaktan kısa bir süreliğine men edilir.
Kötü- Antisosyal Habbo’lar için. Bir Habbo kaba, edepsiz ya da rahatsız edici bir hareket sergilemiştir. On beş dakika susturma ve odadan atma.
Katı- Bu rapor bir moderatöre yardım çağrısı niteliğindedir. Bir Habbo diğer Habbo’lara webcam açtırmak istiyor, ağır edepsiz bir dil kullanıyor ya da bir Habbo’yu gerçek hayatta tehdit ediyordur. Katı olarak işaretlenen konular daha sonra yapılacak doğru eylem hakkında karar verecek olan moderatörlere gönderilir.

Oylama sisteminin nasıl çalıştığı konusunda daha detaylı bilgi verebilir misiniz? Muhafızlar bir rahatsızlık raporu hakkında nasıl oy kullanacağına karar veremezlerse ne olur?
Muhafızlar hangi eylemin yapılacağı konusunda karar veremezlerse ya da karar vermeleri çok uzun sürerse bu rapor ilgilenmeleri için moderatörlere iletilir.

Belirli bir rahatsızlık raporu için seçilen Muhafız kimdir ve nasıl seçilir?
Belirli bir raporla ilgilenmesi için görevlendirilen Muhafızlar rastgele ve o anda görevde olan Habbo Muhafızları içerisinden seçilir. Muhafızlar olayın yaşandığı odanın içerisinde bulunanlardan ve söz konusu olan kişiler arasından seçilemez.

Bir Muhafız olmak istemiyorsam ne olur?
Eğer bir Habbo Muhafızı olmak istemiyorsan ya rahatsızlık raporlarını kabul etme ya da Otele kaydolduktan sonra göreve gitme. Ancak bu aynı zamanda Yardımcı Beceri Takipçisinde ilerleyemeyeceğin anlamına gelir.

Muhafızlar konuşmaları okuyabilecek mi?
Muhafızların görecekleri rahatsızlık raporu bir konuşma olacak ama içerisinde geçen isimler sansürlenecek ve oda ismi de görüntülenmeyecek. Böylece Muhafızların kimin raporunu incelediklerinden ya da olayın hangi odada geçtiğinden haberleri olmayacak.

Ya o anda hiçbir Muhafız çevrimiçi değilse?
Hiçbir Muhafız raporu almazsa otomatik olarak moderatörlere iletilir.

Verilen karardan memnun olmazsam Muhafızı şikayet/rapor edebilir miyim?
Hayır. Muhafızlar rapor edilen Habbo’nun seni rahatsız ya da taciz ettiğini düşünmüyorlarsa sadece diğer Habbo’yu göz ardı etmelisin.

Muhafızları kontrol edecek misiniz? Muhafızların işlerini yanlış yapmadığından emin olmak için olayları tekrar gözden geçirecek misiniz?
Şüpheli eylemler için Muhafızları izleyeceğiz ve eğer Muhafızların ellerinde bulunan güçlerini suistimal ettiklerini fark edersek bu kişiler Muhafız programından kısa süreliğine uzaklaştırılacaklar.

Habboloji.com Ailesi Yeni Haberciler Arıyor Detaylı Bilgi İçin Tıkla!
+